iF Hakkında


iF Elektronik Ltd. (iF), Türkiye, Ortadoğu ve Türki Cumhuriyetlerinde iş geliştirme, sistem entegrasyonu ve bağımsız bilgi işlem ve teknoloji danışmanlığı hizmetleri veren bir yönetim danışmanı firmadır. Firmanın asıl hedeflemiş olduğu amaç gerek finans sektörü ve gerekse endüstri sektöründe Toplam Sahip Olma (TCO) Maliyeti anlayışı içerisinde gelişen iş isteklerine uygun teknoloji uygulamalarını takip etmek ve uygulama için şirketlere getirtmek ve uygulamada sorumluluk almaktır.

1981 yılında Karadoğan Ailesi tarafından kurulan iF firmasına Orhan Karadoğan teknolojik liderlik yapmakta ve firmayı 1991 yılından itibaren yönetmektedir.

iF yalnızca teknolojiyi yakın takip ederek teknolojik (I.T. Consultancy), stratejik planlama yapmakta kalmayıp, konulan hedeflere istenen zaman ve maaliyetlerde varılması sürecinde de sorumluluk almakta (Consulting Engineering) ve gerek mühendislik ve gerekse de idarecilik sorumluluğunu (acting CIO ve CTO) yüklenmektedir.

iF son dönemde, Türkiye ve yakın coğrafi bölgede bulunan pazarlara yönelik genişleme hedefinde olan firmalara yönelik İş Geliştirme Danışmanlığı hizmeti vermeye başlamıştır.